Strona główna Tani remont Najnowsze trendy : sypialnia

Najnowsze trendy : sypialnia

480
0
PODZIEL SIĘ

Sypialnia to miejsce odpoczynku. Wchodząc do tego pomieszczenia powinniśmy czuć dosłownie ulgę każdego dnia, ponieważ gdy się dokładniej zastanowicie to odkryjecie ważną rzecz. Jeżeli ktoś zapytałby was o pierwsze skojarzenie z waszym domem jaka byłaby odpowiedź? Zapewne brzmiałaby ona prosto „sypialnia, łóżko”. Dlatego tak ważne jest stworzenie swojego idealnego kącika do odpoczynku.

Kolory odgrywają ogromną rolę.

Kolory jakimi się otaczamy wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego pewnych barw nie warto stosować w niektórych pomieszczeniach. Mowa tutaj o bardzo „krzykliwym” i intensywnym zestawieniu barw.

Jaka powinna być sypialnia?

Nad tym pytaniem warto jest się dłużej zastanowić. Inaczej będziemy planować sypialnię, która będzie miała również spełniać funkcję salonu, inaczej gdy mamy do dyspozycji całe pomieszczenie, choćby niewielkich rozmiarów. W pierwszym przypadku, nie należy całkowicie kierować się funkcją salonu. Wbrew pozorom to nie jest dobre rozwiązanie, chyba że prowadzimy bardzo towarzyski tryb życia. Wtedy funkcja „spania” jest rzeczą zupełnie wtórną.

Sprawa jest zawsze prostsza gdy mamy całe pomieszczenie do dyspozycji. W tym wpisie zobaczycie zestawienie nadchodzących trendów. Patrząc na te poszczególne sypialnie i wyobrażając sobie je w rzeczywistości dosłownie można powiedzieć „mam ochotę tam zasnąć!”.

Cliffs Valley Home

Photo by Arthur Rutenberg Homes by American Eagle Builders

 

Sypialnia z pięknym widokiem za oknem to marzenie wielu osób. Architekt Arthut Rutenberg postawil przede wszystkim postawił na projekt, który nie będzie odwracał uwagi od tego co za oknem. Łagodny kolor ścian, wysokie listwy przypodłogowe, białe łóżko idealnie współgrają ze sobą. poduszki dekoracyjne i kapa nawiązują do brązowych elementów wykończenia całego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę, że w tym projekcie ilość kolorów jest ograniczona. I właśnie dlatego tak dobrze się je odbiera.

2016 GBAHB Ideal Home
Wszystko skąpane w bieli. Serdecznie polecam przejrzenie wzorników kolorów firm produkujących farby, zdziwicie się jak duża jest ilość odcieni bieli. W tym projekcie dosłownie ona aż razi, zrównoważona jednak została dodatkami, w ciemniejszej tonacji. Właściwie można śmiało powiedzieć, że zostały zastosowane niemalże to samo zestawienie kolorystyczne co w zdjęciu wcześniejszym. Z tą różnicą, że kolorystyka została odwrócona. Warto jest więc zwrócić uwagę, że architekci często sięgają po kolory takie jak : szary, beżowy, biały, czarny, brązowy. I teraz cała zabawa polega na odpowiednim ich skomponowaniu.
Shakúff
Nie bez powodu wybrałam ten projekt. Sypialnia wydaje się być żywa i urocza. I cały klimat  nadały jej dodatki, kolorowe pufy, błękitne siedzisko i turkusowa kapa. Poza tym, w sypialni króluje biel, odcienie szarości.
Projektowanie sypialni nie jest łatwym zadaniem. Z łatwością można skorzystać ze sprawdzonych sposobów korzystając z neutralnych kolorów, które będą punktem wyjściowym do dalszych prac tj: ściany, podłoga.
Wszystko co robicie powinno być zgodne z waszym gustem i warto jest się kierować zasadą, że sypialnia to miejsce relaksu i odpoczynku.
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBetonowy blat.
Następny artykułKolory roku 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ