Strona główna Tani remont Projekt : remont 1.0.

Projekt : remont 1.0.

725
0
PODZIEL SIĘ

Dekorowanie domu jest jedną z najciekawszych części wykończenia domu. Czasami niewielkie drobiazgi dopełniają cały wygląd i pozwalają nadać wnętrzu charakter. Jak wybrać idealny styl dla Ciebie? Czy planować wszystko samemu? Czy wynająć profesjonalistę?

W tej serii artykułów dowiecie się jak zaprojektować cały dom od podłóg po meble. Podpowiem jakie materiały warto używać do wykończenia wnętrza i które z elementów wystroju można wykonać samemu.

6113 N Concord

Zanim jednak zabierzesz się za remont domu. Spójrz krytycznie na swoje wnętrze. Czy jest coś co chcielibyście w nim zmienić? Nasz wzrok przyzwyczaja się do niedoskonałości, dlatego jeżeli planujesz remont sięgnij po aparat i zrób zdjęcia. Po pierwsze przydadzą ci się one w przyszłości, po drugie gdy patrzysz na zdjęcie jesteś bardziej krytyczny.

Po przeanalizowaniu zdjęć zastanów się jaki jest cel zmiany. Czy tylko i wyłącznie jest to kwestia estetyczna? Może zależy wam na powiększeniu optycznym pomieszczenia? Czy będzie to remont bardziej „ekspansywny” w którym zmieniacie cel pomieszczenia? Ja w moim obecnym domu kuchnię przenosiłam dwa razy, więc zapewniam takie rozwiązania są możliwe i bywają świetnym rozwiązaniem.

Wszystkie te rzeczy zanotuj na karteczce. W trakcie planowania remontu czy nawet przemeblowania warto jest mieć tą kartkę pod ręką. Czasami bowiem wiele osób zapomina jakie były początkowe założenia projektu.

Zwróć uwagę na to co lubisz w swoim domu. Jeżeli kategorycznie stwierdzisz „nie mogę na niego patrzeć, a nie stać mnie na nowy dom” zastanów się co podobało ci się w miejscach w których kiedykolwiek przebywałeś. Może to być taka prosta ale jak ważna rzecz np. „podobał mi się kolor ścian pokoju w pensjonacie w którym spędzaliśmy wakacje” lub „pamiętam, że moja babcia w swoim domu miała piękną tapetę w róże, przypomina mi ona dobre czasy dzieciństwa”. Wszystko to zapisz na odwrocie karteczki, w której znajdują się cele.

I teraz najważniejsze! Zrób listę życzeń do Świętego Mikołaja, zapisując na niej wszystko to co podoba ci się bardzo co chcielibyście mieć w domu. Na tym etapie nie wolno myśleć o cenach – dosłownie. Warto jest zapisać to co ci się podoba najbardziej nawet jeżeli kosztuje to majątek.

„Jeżeli nie masz listy, ciężko jest widzieć priorytety”

Nie ograniczaj się do jednego stylu.

Przeglądaj aranżacje pięknych wnętrz. Nawet jeżeli są to wnętrza wspaniałych willi z Humpton. Zapisuj na dysku to co ci się podoba i analizuj aranżacje. Zastanów się co dokładnie ci się podoba, jakie elementy można powielić w Twoim domu?

Daj sobie czas.

To co nam się podoba zależy nie tylko od naszego gustu, ale także nastroju. Przeglądaj zatem zdjęcia aranżacje w różnych porach dnia. Czasami najlepsze pomysły przychodzą dopiero po kilku dniach.

W mojej pracy bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem „Nie wiem czego chce. Nie wiem co mi się podoba”.

Nie pozwól takim myślom przejąć kontroli nad procesem projektowania. Przeglądaj zdjęcia, kolejne zdjęcia, następne zdjęcia. Patrząc na zaprojektowane wnętrza na pewno znajdziesz elementy które będą ci się podobać.

Jeżeli zacząłeś remont to kończ go w miarę możliwości jak najszybciej. Nie ma nic bardziej dołującego niż mieszkanie kilka lat w nieskończonym remoncie. To dołuje i wprawia w zły nastrój. Pamiętaj dom ma być twoim schronieniem i miejscem odpoczynku.

Silver Street
PODZIEL SIĘ
Następny artykułBetonowy blat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ