Strona główna Inspiracje Kolor sypialni – sekret lepszego snu i seksu

Kolor sypialni – sekret lepszego snu i seksu

676
0
PODZIEL SIĘ

Czy kolor sypialni może wpłynąć na jakość naszego snu i seksu? Okazuje się że tak! Badanie przeprowadzone na ponad 2000 osobach pokazuje bardzo silną korelację pomiędzy kolorem ścian, dekoracji w sypialni a ilością snu i seksu.

Oczywiście w trakcie snu nie widzisz za wiele kolorów, ale kolory otaczające ciebie wpływają na Twoje samopoczucie przed snem.

Kolor niebieski – uspokaja, obniża ciśnienie

Okazuje się, że osoby które śpią w błękitnych sypialniach odpoczywają najlepiej. Osoby zasypiające w pokoju w tym kolorze spały średnio 7 godzin i 52 minuty. Według Travelodge sypialnie w tym kolorze wybierają najczęściej osoby w trakcie podróży służbowych, konferencji. Kolor niebieski wpływa na nas uspokajająco, kojarzy nam się z wodą, niebem i odpoczynkiem.

 

Ethan Allen
 
Co więcej kojący wpływ koloru niebieskiego pozytywnie wpływa na osoby chorujące na problemy z ciśnieniem.
 
„W naszych oczach znajduje się komórki w siatkówce, które są bardziej wyczulone na kolor niebieski. Te receptory przekazują informację dalej do części mózgu, która odpowiada za 24 godzinny tryb funkcjonowania organizmu i odpowiada między innymi za to jak czujemy się w ciągu dnia. Relacja pomiędzy odpoczynkiem a ruchem jest bardzo ważna dla organizmu”
– informuje Chris Idzikowski z Edinburgh Sleep Center.
 
58% Brytyjczyków, którzy śpią w niebieskich sypialniach podali w ankiecie, że budzą się dobrze wypoczęci i radośni.
 

Ciemny żółty – rozluźnia, ułatwia zasypianie

 
West Village Studio
 
Kolejny kolor, który znalazł się na liście ułatwiającego zaśnięcie to ciemny żółty. Osoby, które spały w sypialni z tym kolorem odpoczywały przez 7 godzin i 40 minut. Ciepły żółty uspokaja całe ciało, rozluźniając i uspakajając nerwy.
 
 
 
Interior Repaint by Warline Painting
 
 

Ciemny zielony – gwarancja długiego snu

 
Również pozytywnie wpływa na nasz organizm, dlatego według badania okazuje się że jest on na 3 miejscu najlepszych kolorów do snu. Osoby śpiące w pokoju o ścianach w tym kolorze, mają długi i  przyjemny sen który średnio trwa 7 godzin i 30 minut. 22% ankietowanych podkreśla, że po pobycie w pokoju czuło się rześko i pogodnie.
 
  
 
Home Staging New jersey, Home Stager, Grey, Silver, Real Estate Home Staging
 

Kolor srebrny – barwa księżyca

 
Badania sugerują, że osoby zasypiające w sypialni z srebrnymi dodatkami szybko zapadają w sen. Srebrny kolor zwiększa senność, ponieważ najczęściej kojarzy się z księżycem. Mózg odbiera ten kolor jako porę do snu. Osoby śpiące w sypialni z tym kolorem przeciętnie śpią 7 godzin i 33 minuty.
 
 
Hvitfeldtsgatan 13, Kungshöjd
 

Kolor szary – zdecydowanie unikać w sypialni!

 
Kolor szary jest jednym z najmodniejszych w Polsce. Piękne surowe skandynawskie stylizacje stają się inspiracją do stworzenia nie jednej sypialni. Niestety wygląd nie idzie w parze z odpoczynkiem, oczywiście według ankietowanych. Osoby śpiące w pokoju z tym kolorem śniły jedynie przez 6 godzin. Co więcej ankietowany wspominali, że szary źle wpływał na nich przed samym snem. Kolor ten większości Brytyjczyków kojarzy się z ponurymi barwami, od których najchętniej chcieliby uciec. 
 
 
 
Dania Furniture

 

Kolor fioletowy – przytłacza i utrudnia spanie

 
Najgorszym kolorem do sypialni okazuje się być fioletowy. Ankietowany, w pokojach z tym kolorem spali średnio 5 godzin. Kolor ten jest przytłaczający, co obraca się przeciwko osobie w niej przebywającej. Okazuje się bowiem, że ciężko jest się zrelaksować otaczając się fioletem. Warto zatem o tym pamiętać projektując wymarzony pokój córci, której ulubionym kolorem jest zapewne fioletowy lub różowy.
 
  
Traditional Bedroom
 

Karmelowy – najlepszy na kosmate myśli 🙂 

 
Co intrygujące, kolor karmelowy bardzo dobrze wpływa na życie seksualne par. Badanie podaje, że osoby śpiące w pokoju z dodatkami w tym kolorze uprawiają seks średnio 3x w tygodniu. Co jest znacznie wyższą liczbą statystycznie w stosunku do sypialni w innych kolorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ