Strona główna Inspiracje Sypialnia za mniej niż 1 500 zł.

Sypialnia za mniej niż 1 500 zł.

1291
0
PODZIEL SIĘ

Jakiś czas temu przyszedł mi do głowy pomysł na stworzenie cyklu wpisów związanych z urządzaniem poszczególnych pomieszczeń w cenach, które na pewno zainteresują każdego kto stoi w obliczu remontu, nie mając pokaźnych sum do dyspozycji. Pomysł ten przyszedł mi do głowy po rozmowie ze znajomą, która wspomniała, że nie ma czasu na szukanie mebli i dodatków, a już tym bardziej czasu na poszukiwanie tanich mebli do mieszkania, które ma być wynajmowane studentom. Z pomocą mojej koleżance i mam nadzieję, że innym osobom również piszę ten wpis. Docelowo znajdować się one będą w dziale tani tani remont

Styl skandynawski

Nie bez powodu wybrałam właśnie ten styl, w Polsce jest on niesamowicie popularny. Surowe wnętrze pozytywnie wpływa i uspokaja domowników. Nie będę jednak stosować najpopularniejszego koloru szarego w sypialni, ze względu na wpływ tego koloru na nasze samopoczucie. Opis najlepszych kolorów do sypialni znajdziecie we wpisie „Kolor sypialni- sekret lepszego snu i seksu”.  Kierując się danymi z tego badania zaczynam wybór materiałów i kolorów.

 

Kolory ścian – polecam paletę barw Duluxa

Kilka odcieni koloru niebieskiego i właściwie cała paleta kolorów przygotowana przez firmę Dulux idealnie nadadzą się do naszej sypialni. Ceny produktów są różne i warto jest pamiętać, że mając ograniczony budżet musimy dokładnie przeliczyć ile litrów farby powinniśmy mieć przygotowane. Do tego na pewno przyda się kalkulator zamieszczony na oficjalnej stronie dulux. W zależności od metrażu pomieszczenia. Możemy zastosować rozwiązania następujące : ściana do której będzie przystawione łóżko jest w kolorze błękitnym, pozostałe ściany w kolorze białym. Dlaczego? Kolor biały jest uniwersalny, co więcej jest to najtańszy kolor dostępny u różnych producentów.

Podłoga – tanie i niedrogie panele

Tutaj najlepszym i najłatwiejszym rozwiązaniem będą panele. Jeżeli podłoga, którą macie w pokoju całkowicie wam odpowiada to świetnie. Jeżeli uważacie, że należy ją zmienić, to podsyłam namiary na kilka dobrych rozwiązań, które na pewno Was zainteresują.

Hvitfeldtsgatan 13, Kungshöjd
 
Podłoga wykonana na zdjęciu obok to deski sosnowe. W Polsce można dostać deski z sosny skandynawskiej o bardzo dużych wymiarach – czasami nawet do 4 metrów długości, cena takich desek będzie wahać się pomiędzy 50-70 zł za m2 w zależności od sprzedawcy. Można jednak zastosować tanie deski z marketu budowlanego. Przy dobrej promocji ceny za metr wychodzą w granicach 35 zł za m2. Warto jest mieć na uwadze, że do takich desek należy doliczyć środek do wykończenia. Kupujemy deskę surową, nawet nie myślcie o zostawieniu deski takiej na podłodze. Zapewniam was, niezabezpieczenie desek to najgorszy z możliwych pomysłów. Tutaj, deski zostały wybielone i do tego można swobodnie użyć wosków, bejcy. Ceny za materiał zależą od producenta.
 
Jeżeli nie macie czasu na wykończenie podłogi we własnym zakresie to możecie skorzystać z pomocy fachowca, to jednak podroży koszty montażu itd.
 
Możecie również skorzystać z gotowych paneli. I jeżeli chodzi o styl skandynawski to producenci wyszli użytkownikom na przeciw ich oczekiwaniom. Ceny paneli mogą sięgać nawet 130 złotych. Ja uważam jednak, że do sypialni nie ma najmniejszego sensu kupowanie tak drogiej podłogi, zwłaszcza że pokój ma być wynajmowany i użytkowany przez obcą osobę.
 
I tutaj idę wam z pomocą. Podsyłam dwie podłogi, które moim zdaniem dobrze będą wyglądać w aranżacji stylu skandynawskiego.
panel-podlogowy-laminowany-pinia-lozanomain panel-podlogowy-laminowany-wood-josiemain
Produkty są dostępne w sklepie leroy merlin ich producentami są firma Artens. Po lewej tańszy panel kolor Pinia Lazano (39 zł za m2), po prawej Wood Josie (49zł za m2).
 
 
627937_1629902_1
Panele dostępne w markecie Obi : dąb rockford (26 zł za m2), i dąb paryski (27 zł za m2).
 
Zarówno w przypadku ścian jak i podłogi ciężko mi oszacować koszty materiałów. Są to kwestie zupełnie indywidualne i w całości od was zależy jaką decyzję podejmiecie.
Są to propozycje dla osób przewidujących remont również podłogi. W naszej ogólnej wycenie nie jest ta kwota ujęta z prostej przyczyny, każdy ma inny metraż pomieszczenia.
 

Listy podłogowe zdziałają cuda!

 
Co możemy dodać jeżeli mamy ładną podłogę, której nie chcemy zmieniać? Na pewno listwy przypodłogowe. One w dużej mierze powodują, że całe pomieszczenie nabiera niepowtarzalnego charakteru. Wysokie listwy przypodłogowe dobrze sprawdzą się w małych pomieszczeniach, będą ładnym akcentem. Cena za listwy w kolorze białym wykonane z mdf są różne. W zależności od wysokości, średnio przypada około 30 zł za listwę o długości 220 cm i wysokości 5,8 cm. Do montażu niezbędne są klamry montażowe, nie polecam przyklejanie listw do ścian.
 

Lampa – ukoronowanie wystroju

 
W zależności od charakteru jaki będziemy chcieli jej nadać możemy wybrać dwa rodzaje dodatków. W pierwszym wariancie intensywne czarne akcenty, w drugim łagodne elementy, które będą dobrze współgrać z bielą ścian.
633479_1
Lampa dostępna w Obi Polux Lampa wisząca Island 1×60 W E27 cena 89,99 zł.
502639_1
 
Lampa również dostępna w sklepie Obi – Candellux Lampa wisząca Ida 1×60 W E27- cena 105 zł
 
 
 

Łóżko – w końcu projektujemy sypialnię, prawda?

 
Tutaj mamy do dyspozycji łóżko Ikea z serii Tarva cena z dnem do materaca Sultan Luroy – 379 zł. Łóżko jest w stanie surowym, więc można go pomalować bejcą dostępna w sklepie ikea w cenie 43 zł za litr farby.
tarva-rama-ozka__0173711_pe327865_s4 rostvin-komplet-poscieli-bia-y__0356130_pe547461_s4
Do tego zestawu idealnie będzie pasować pościel z  serii ikei ROSTVIN (49.99) , z np. kołdrą GRUSBLAD (89.99), poduszką ÄRENPRIS (39.99). Tekstylia nas będą kosztować: 179 zł.
 
Do całości potrzebne jest nam jeszcze materac np : MOSHULT (275 zł).
 

Zmieściliśmy się w budżecie w kwocie: 981 zł – opcja z jasną lampą. Do dyspozycji mamy jeszcze 519 zł.

 
Komoda RAST  (99 zł) idealnie nadaje się do przechowywania bielizny, można ją pomalować bejcą użytą do wykończenia łóżka. Jej niewielkie rozmiary umożliwiają korzystanie z niej jako stolika nocnego.  Dodatkowo proponuję zakup komody z serii Tarva – za cenę 359 zł – Ta komoda jest bardzo funkcjonalna, nie zajmuje dużo miejsca, jednocześnie ma kilka szuflad które umożliwią porządkowanie rzeczy. Do dyspozycji mamy jeszcze w budżecie 61 zł. Tutaj polecam zakup pięknych ram, i wydruk zdjęć bądź plakatów które urozmaicą surowe wnętrze. Np STRÖMBY w rozmiarze 30×40 w cenie 17,99 zł za ramkę. Zakup trzech ramek pozwoli na zmieszczenie się w budżecie.
tarva-komoda-szuflad__0143749_pe303250_s4stromby-ramka__0444671_pe595200_s4
 
 
 

zdjęcia : materiały prasowe Ikea – klikając na każde zdjęcie odsyłani jesteśmy do źródła i do poszczególnego sklepu.

zdjęcie okładki wpisu : casepractice.ro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ