Strona główna Inspiracje Wycieczka po mieszkaniach w stylu – scandinavian loft

Wycieczka po mieszkaniach w stylu – scandinavian loft

720
0
PODZIEL SIĘ

No i stało się, przesiąkłam całkowicie surowością stylu loftowego z elementami scandi. Dzisiaj podsyłam przepiękne aranżacje mieszkań właśnie w stylu loftowym. Będzie dużo drewna, metalu, bieli i elementów ciężkich, które nadają niepowtarzalnego charakteru wnętrzom.

Moim zdaniem jednym z minusów tego stylu są ceny. W Polsce niektóre dodatki, nierzadko sprowadzane zza oceanu potrafią kosztować krocie! Co więcej nie jestem do końca przekonana, czy ten styl na stałe zagości w polskich mieszkaniach czy tylko po prostu zniknie i stanie się po wielu latach wymiernikiem kiczu. Styl loftowy jest po prostu amerykański.  Czy w Polsce będzie on równie popularny? To się okaże w ciągu najbliższych najbliższych lat.

Lofty charakteryzują się głównie szerokimi otwartymi przestrzeniami przeplatanymi atmosferą przemysłową i jak najmniejszą ilością ścian wewnętrznych, wysokimi sufitami, wykończonymi metalowymi lub drewnianymi belkami. Poniższe apartamenty są dwupoziomowe, rozwiązanie to na pewno będzie dobrze wyglądać w starych kamienicach czy budynkach poprzemysłowych.

Antresole najczęściej w formie otwartej dają złudzenie lekkości co więcej rozpościera się z nich widok na całe mieszkanie.

Historycznie apartamenty najczęściej były mieszkaniami artystów, którzy nierzadko nie posiadając pieniędzy korzystali z mieszkań znajdujących się w starych budynkach poprzemysłowych. Zachęcająca cena i otwarte przestrzenie sprzyjały kreatywności, dlatego obecnie najczęściej w ten sposób kojarzony jest amerykański loft.

źródło zdjęć: http://fashion-landscape.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ