Strona główna Inspiracje Odważ się! Udekorować dom „najbrzydszym kolorem na świecie”.

Odważ się! Udekorować dom „najbrzydszym kolorem na świecie”.

944
3
PODZIEL SIĘ

Czy wiecie, że zidentyfikowano najbrzydszy kolor na świecie? Rząd australijski narzucił firmom sprzedającym papierosy tworzenie opakowań w kolorze Pantone 448 C. Wszystko po to, aby zniechęcić ludzi do palenia. Aby znaleźć ten odcień, australijski rząd wynajął firmę, która przeprowadziła badania rynku, aby sprawdzić jaki kolor ludziom wydaje się być najbardziej odstraszający.

 Zwycięzca?

 

Pantone 448c

 

Jest to w istocie ciemny brąz z odrobiną koloru oliwkowego. Wśród finalistów był także zielony, biały, beżowy, ciemnoszary i musztardowy.

Obecnie wychodzę z założenie, że nie ma brzydkich kolorów. Wszystko zależy od tego z jakimi kolorami współgrają w pomieszczeniu, jaki jest jego charakter i cel. Każdy kolor może wyglądać dobrze, jako dominujący lub dopełniający. Wszystko jest kwestią dobrego zestawienia materiałów faktury, oświetlenia. Przy czym należy pamiętać, że kolory wpływają na nasze emocje, dlatego ważne jest aby świadomie wybierać barwy, które będą dobrze wpływać na nasze samopoczucie.

Uznałam, że przedstawię wam kilka rozwiązań w których „najbrzydsze kolory” prezentują się fantastycznie we wnętrzach.

Elkhorn Estate

 
Czy tą elegancką sypialnię można nazwać brzydką? Przed wami kolor uznany za najbrzydszy na świecie prezentuje się fantastycznie w tej jasnej sypialni. Głęboka, bogata barwa, która przynosi ciepłą i przytulną atmosferę do tej luksusowej sypialni. Oczywiście, można sobie wyobrazić, przestrzeń, w której ten kolor nie byłby atrakcyjny, ale prawda jest taka, że może to mieć miejsce w odniesieniu do wszystkich kolorów. Jak widzimy, ten kolor idealnie współgra z bielą, czerwienią i czernią.
 
Holly Circle
W tym pięknym salonie najbrzydszy kolor na świecie dopełnia elegancję wystroju.
 
Dan
 
Limonkowy pojawił się też jako „nieprzyjemne” w trakcie badań przeprowadzanych przez zespół badań rynku. Kolor limonkowy dobrze wygląda jako dopełniający. Jako dominujący może rzeczywiście przytłaczać. W minimalistycznych wnętrzach ten kolor świetnie się prezentuje.
 
Panoramastraße Weil der Stadt
 
Jak się okazuje kolor musztardowy również nie jest pozytywnie odbierany przez ankietowanych. Tak jak w przypadku koloru limonkowego, musztardowy idealnie będzie komponować się jako dopełnienie całego wnętrza. Dobrze współgra z białym, srebrnym i brązem.
 
Martha
 
Kolor biały od kilku lat przeżywa swój renesans. Zwłaszcza w Polsce cieszy się dużą popularnością. Kolor biały dla ankietowanych wydawał się być surowy i nieprzyjemny. Jak widać na zdjęciu powyżej biel może nadać pomieszczeniu ciepłego charakteru.
źródło danych : www.smh.com

3 KOMENTARZE

  1. A mnie się podoba 🙂 W swojej kolekcji mamy dywan w podobnym kolorze 🙂 Ja natomiast miałam jedną ścinę w salonie przez 3 lata w tym kolorze i skończyło się…. wielką ulgą po przemalowaniu jej na … biało! 🙂 🙂 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ